Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni

XX Biesiada Agroturystyczna za nami

Utworzono dnia 07.08.2018

W miniony weekend w Siedlcu odbyła się jubileuszowa, dwudziesta Biesiada Agroturystyczna. Sobota upłyneła pod znakiem emocjonujących rozgrywek piłkarskich, które wyłoniły dwóch kandydatów do walki o Puchar Wójta Gminy Bochnia w Gminnym Turnieju Piłkarskim. Wieczorem mieszkańcy bawili się do późnych godzin nocnych przy muzyce Baciarów.

Niedzielne popołudnie rozpoczęło się ekscytującym meczem pomiędzy Orłem Cikowice a Nieszkowianką Nieszkowice Małe. Wynik meczu rozstrzygnęły dopiero karne w efekcie czego zawodnicy z Cikowic mogli stanąć na najwyższym podium i odebrać Puchar z rąk Wójta. 

Na sąsiadującym z boiskiem placu rozłożyły się zaś stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz gospodarstw agroturystycznych, które kusiły odwiedzających smakowitymi potrawami. Odwiedzający mogli również spróbować pysznego gulaszu przygotowanego na wielkiej patelni przez uczestnika programi Master Chef Mariusza Szweda. W trakcie deszczu widzowie zostali zaproszeni do dużej sali w Wiejskim Domu Ludowym, gdzie mogli obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca "Siedlecanie", w tym występ "Małych Siedlecan", którzy niedawno wrócili z Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Świeto Dzieci Gór".

Pomimo oberwania chmury, które przeszło nad Siedlcem komisja konkursowa zdołała ocenić zgłoszone do Konkursu Kulinarnego potrawy. Spośród dziesięciu zgłoszonych dań wyróżniono:

Miejsce I - Koło Gospodyń Wiejskich i Świetlica Wiejska w Cikowicach z schab z kością

Miejsce II - Koło Gospodyń Wiejskich "Wesołe Kumoszki" z Moszczenicy za królika w sosie

Miejsce III - Świetlica Wiejska w Stanisławicach za łazanki

Po ogłoszeniu wyników przybyli goście mogli do woli próbować pyszności przygotowanych przez uczestników konkursu, a czas umilał im koncert gości z Gruzji, którzy wcześniej ciekawie opowiadali o swoim kraju.

Pomimo niesprzyjającej aury XX Biesiada Agroturystyczna jak zwykle zaskoczyła wszystkich przepysznymi potrawami.

XX Biesiada Agroturystyczna

Utworzono dnia 07.08.2018, 13:46

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 129

W poprzednim tygodniu: 190

W tym miesiącu: 492

W poprzednim miesiącu: 739

Wszystkich: 8956