Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni

Budżet Obywatelski 2018

Utworzono dnia 11.09.2018

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Bochnia do głosowania w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do rozdania jest aż 8 milionów złotych!!!

Zachęcamy do oddawania głosów na zadanie pod nazwą "Razem możemy Więcej" kod: TAR 14

Opis zadania:

Jesteś mieszkańcem naszego regionu? Chcesz zadbać o kondycję fizyczną? A może chcesz płynnie mówić po angielsku? "Razem możemy Więcej" - zagłosuj na nasz projekt, a będziesz mógł całkowicie bezpłatnie skorzystać z zajęć edukacyjnosportowych. Ze względu na dogodne położenie wskazanych lokalizacji zadania (świetlice wiejskie w różnych częściach gminy Bochnia) z zajęć będą mogli skorzystać mieszkańcy całego regionu, a więc nie tylko gminy Bochnia ale również miasta Bochnia, powiatu bocheńskiego, powiatu brzeskiego oraz powiatu wielickiego. Podział na grupy wiekowe i różne poziomy zaawansowania pozwoli każdemu wybrać coś odpowiedniego dla siebie - czy to przedszkolakom czy seniorom. Dzięki Twojemu głosowi nasze otoczenie wzbogaci się o nowe inicjatywy, dzieci ciekawie spędzą czas po szkole, młodzi ludzie zdobędą nowe kompetencje językowe, a osoby dorosłe poprawią stan swojego zdrowia i wygląd. W planach są zajęcia fitness (joga, pilates, zumba - Ty wybierasz na co masz ochotę) oraz nauka języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Zaoszczędzisz czas i pieniądze na dojazdy do miasta, skończą się problemy skąd wziąć fundusze na opłacenie kolejnych zajęć i karnetów. Wychodzimy naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnej społeczności - tylko od Was zależy czy wspólnie uda nam się osiągnąć cel!

Informacja o zasadach głosowania:

  1. Aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego wystarczy mieć ukończony 16 rok życia i mieszkać w Małopolsce. Nie trzeba posiadać meldunku w Województwie Małopolskim.
  2. Głosować można poprzez:
    • wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do urn zlokalizowanych w punktach głosowania ustalonych przez Zarząd Województwa Małopolskiego,
    • elektronicznie na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl,
    • korespondencyjnie poprzez przesłanie karty do głosowania z dopiskiem Budżet Obywatelski na adres: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków, Agend Zamiejscowych w: Oświęcimiu (ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21, 32-600 Oświęcim), Tarnowie (al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów), Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz), Nowym Targu (al. 1000-lecia 35, 34-400 Nowy Targ).
    W przypadku głosowania korespondencyjnego decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z Agend Zamiejscowych. Karty do głosowania złożone lub nadesłane po terminie pozostawia się bez rozpatrzenia.
  3. W głosowaniu korespondencyjnym można w jednej przesyłce pocztowej przesłać więcej niż jedną wypełnioną kartę do głosowania pod warunkiem, że każda z przesłanych kart została podpisana własnoręcznie przez osobę głosującą (osobę, której dane osobowe zostały umieszczone na karcie) oraz została zabezpieczona przed przetwarzaniem danych osobowych przez osoby do tego nieupoważnione.
  4. Mieszkaniec może oddać jeden głos wybierając jedno zadanie z zadań z subregionu, w którym mieszka.
  5. Karty do głosowania zawierające dane osobowe bez podpisanego oświadczenia o wyrażeniu zgody na ich przetwarzanie oraz oświadczenia potwierdzającego fakt bycia osobą uprawnioną do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego będą niszczone.

Aby głos był ważny należy:

  1. Zagłosować od dnia 10 września 2018 r. do dnia 5 października 2018 r. Głosy oddane przed i po terminie głosowania uznane będą za nieważne.
  2. Mieć ukończone 16 lat i mieszkać na terenie Województwa Małopolskiego.
  3. Wpisać na karcie do głosowania kod i nazwę zadania (z listy zadań dopuszczonych do głosowania). Podać numer PESEL oraz wybrać swój (jeden) powiat zamieszkania.
  4. Własnoręczne podpisać OBYDWA zawarte na karcie do głosowania oświadczenia.
  5. Oddać głos na jedno zadanie z subregionu, w którym się mieszka. (Subregion Tarnowski - m. Tarnów oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski; Subregion Sądecki - m. Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki; Subregionu Podhalański - powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański, wadowicki; Subregion Małopolska Zachodnia - powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski; Subregion Krakowski Obszar Metropolitalny - powiaty: krakowski, miechowski, proszowicki, wielicki [bez m. Kraków]; Subregion miasto Kraków).
  6. Oddać tylko jeden głos, za pomocą jednego z trzech sposobów głosowania. W przypadku wypełnienia więcej niż jednej karty do głosowania lub skorzystania z więcej niż jednego sposobu głosowania, wszystkie oddane przez daną osobę głosy uznaje się za nieważne.
  7. W przypadku wypełnienia przez jedną osobę więcej niż jednej karty do głosowania lub skorzystania z więcej niż jednego sposobu głosowania, wszystkie oddane przez nią głosy uznaje się za nieważne.
  8. W przypadku, kiedy mieszkaniec oddał głos na zadanie z subregionu, w którym nie mieszka głos uznaje się za nieważny.

​​

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 180

W poprzednim tygodniu: 182

W tym miesiącu: 534

W poprzednim miesiącu: 859

Wszystkich: 69108

Wyszukaj książkę w jednej z naszych Bibliotek i zarezerwuj wypożyczenie!