Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni

REGULAMIN TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

Utworzono dnia 14.02.2019

W związku z organizacją 16 lutego 2019 r. w Nieszkowicach Małych XXIV Turnieju Tenisa Stołowego przedstawiamy poniżej regulamin.

1. Cel:
Cele turnieju:
a)    Popularyzacja tenisa stołowego.
b)    Aktywne spędzanie czasu wolnego.
c)    Integracja dzieci, młodzieży i dorosłych
2. Termin i miejsce:
Zawody zostaną rozegrane w dniu 16 lutego 2019 roku o godzinie 10:00 w Nieszkowicach Małych.
Sala gimnastyczna ZSG w Nieszkowicach Małych. Organizatorem turnieju jest GCKCiS w Bochni.

3. System rozgrywek i zasady gry:
Czas trwania turnieju uzależniony jest od liczby zgłoszonych uczestników.
Turniej rozgrywany jest tzw. Systemem rosyjskim – do dwóch przegranych spotkań. Mecze rozgrywane
są zgodnie z przepisami gry w tenisa stołowego PZTS.   Mecze rozgrywane są do 2 zwycięskich setów. Sety rozgrywane są do 11 punktów zdobytych przez jedną ze stron; przy wyniku seta 10:10 dla jednej ze stron set trwa do osiągnięcia przewagi 2 punktów jednej ze stron.

4. Postanowienia końcowe:
 1. Wszystkich zawodników obowiązuje strój sportowy oraz obuwie sportowe.
2. Zawodnicy powinni posiadać własne rakietki.
 3. Sprawy sporne wynikłe w czasie trwania turnieju rozstrzyga organizator.
 4. Uczestnicy turnieju są zobowiązani do przestrzegania zasad i regulaminów ustalonych przez gospodarza obiektu i organizatora turnieju.
5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zagubione lub pozostawione w szatni.
 6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kontuzje, wypadki, problemy zdrowotne uczestników podczas trwania zawodów. Zawodnik startuje na własną odpowiedzialność.