Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni

Wspaniały Koncert Orkiestry

Utworzono dnia 26.04.2022

W minioną niedzielę, 24 kwietnia odbył się koncert Orkiestry Baczków.

Wydarzenie miało miejsce na Hali Sportowej  w Łapczycy.

Koncert pt: "NADZIEJA... to coś więcej", był prawdziwym widowiskiem, któremu towarzyszyły niesamowite emocje.

Radość, euforia, zachwyt i wzruszenie.

Tak w ogromnym skrócie można ocenić to niezwykłe show, które zaprezentowali bardzo licznie zgromadzonej publiczności artyści występujący na scenie.

I choć trudno w słowach wyrazić niesamowitą atmosferę koncertu, nie  sposób nie wspomnieć o tych momentach, które wywołały największe emocje u wszystkich.

Koncert rozpoczął się oznajmieniem radości Zmartwychwstania, wyśpiewanej "Sekwencją Wielkanocną" przez Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie. Następnie Orkiestra Baczków zagrała utwór skomponowany przez dyrygentra, mistrza Wojciecha Zwierniaka, do którego pięknie zatańczyła trzymając lampion z ogniem w rękach młoda tancerka, Wiktoria Skolarus.

Później muzycy Orkiestry, wraz z grupą Sinfonia Carpathia i solistami zaprezentowali w nowych i znakomitych jak zwykle aranżacjach przeboje polskich artystów i zespołów. Wśród nich między innymi utwory z repertuaru Roberta Jansona, Ryszarda Rynkowskiego, Grzegorza Turnaua, zespołu Bajm, oraz zespołu Myslovitz, którego wykonanie utworu "Długość dzwięku samotności", wywołało bezwątpienia największe emocje tego wieczoru...

Piosenka zaśpiewana przez niepełnosprawnych chłopców; Aleksandra Ślusarza i towarzyszącego mu pod koniec występu, w rapowym stylu Bartka Skoczyńskiego, wywołała wiele podziwu, a przede wszystkim wzruszenia, który spotęgowała szeptem wyartykułowana przez Wojciecha Zwierniaka i całą Orkiestrę fraza.

Obaj chłopcy otrzymali owację na stojąco od całej publiczności, która przez długi czas oklaskiwała artystów, wyrażając swój zachwyt nad tym wykonaniem.

Finałową piosenkę wykonał Roman Bardun z Ukrainy, który swoim występem podziękował również symbolicznie wszystkim za wsparcie jego Narodu w trudnej wojennej sytuacji. Był to utwór Stanisława Sojki - Tolerancja.

Po tym występie Wojciech Zwierniak podziękował wszystkim, którzy wspierają działalność Orkiestry Baczków, na czele z władzami Gminy Bochnia, innym przedstawicielom władzy, wszystkim muzykom, solistom, ekipie technicznej i realizatorskiej koncertu, przybyłym gościom, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia. 

Podziękowanie i zachwyt dla wszystkich artsytów wyraził także gospodarz terenu, Wójt Gminy Bochnia, Marek Bzdek.

Warto nadmienić w tym miejscu, że podczas tego koncertu, dzięki jego wsparciu Orkiestra wystąpiła w nowych mundurach.

Głos zabierali po kolei także, poseł na sejm Wiesław Krajewski, który w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył specjalne nagrody dla Orkiestry Baczków i Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie, następnie Marta Malec-Lech marszałek Województwa Małopolskiego, oraz Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski.

Po wszystkich oficjalnych przemowach , na finał wspaniałego koncertu wisienką na torcie stały się zaprezentowane przez Orkiestrę w telewizyjnym show "Mam Talent" i zagrane na żywo w oryginalnych aranżacjach utwory do choreografii autorstwa Andrzeja Starowicza, o kulisach powstania których, przed każdym wejściem na scenę artystów, opowiedział szczegółowo sam autor, wspólnie z prowadzącym koncert Konradem Sołtysem. 

Występy Orkiestry zawsze dostarczają wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Nie inaczej było i tym razem, co możecie Państwo obejrzeć w zamieszczonej fotorelacji autorstwa Łukasza Dygutowicza.

W tym miejscu jako współorganizatorzy pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc przy obsłudze i organizacji koncertu Paniom ze Świetlic, druhom z jednostek OSP Baczków, Łapczyca i Gierczyce, Paniom pracującym w Zespole Szkół Gminnych w Łapczycy i wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie. 

W sposób szczególny dziękujemy Wojciechowi Zwierniakowi, wszystkim muzykom i solistom, oraz ekipie technicznej realizującej koncert za dobrą współpracę.

Niebawem koncert będzie można obejrzeć także na oficjalnym kanale YOUTUBE Orkiestry Baczków, jako zapis filmowy z koncertu.

 

Koncert "Nadzieja..."

Utworzono dnia 26.04.2022, 14:09

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 115

W poprzednim tygodniu: 125

W tym miesiącu: 137

W poprzednim miesiącu: 605

Wszystkich: 48343

WYSZUKAJ KSIĄŻKĘ