Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni

X Jubileusz Teatralne Lustra

Utworzono dnia 17.05.2022

 X Jubileusz Teatralne Lustra w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Brzesku był okazją do specjalnych podziękowań dla instruktorów, którzy od lat przygotowują młodych ludzi do występów scenicznych podczas cyklicznych konfrontacji teatralnych. Instruktorzy, pracujący w strukturze Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni Beata Barnaś - instruktor w Wiejskim Dom Kultury w Słomce oraz Elżbieta Miękina instruktor w Wiejskim Domu Kultury Stanisławicach i Cikowicach otrzymały podziękowania za rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodych aktorów, poszukiwania własnego teatralnego języka, dzielenie się pasją, talentem, wiedzą i umiejętnościami”

Każde z przygotowanych i opracowanych na Przegląd przedstawień zostało nagrodzone. Grupy otrzymały nagrody pieniężne na wyjazdy do tearu na wybraną przez siebie sztukę. Na Konfrontacjach wystawiono :

Zespół TEATRALNY - instruktor Elżbieta Miękina

DREWNIANA MISKA

DZIADY

POCZTA

KOŻUCHA KŁAMCZUCHA

ŚPIĄCA KRÓLEWNA

ODWYK

ZESPÓŁ TEATRALNY - instruktor Beata Barnaś

MIEĆ ALBO BYĆ

ODLOT

JAKO W NIEBIE TAK I NA ZIEMI

MĄŻ ZMARŁ, ALE NIE DO KOŃCA

KRÓL CIAPCIAK

ONE TRZY

Teatralne Lustra to projekt teatralno-edukacyjny Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu i Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń i doskonalenia warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Ideą projektu jest ukazanie różnorodności form wypowiedzi teatralnej, poszukiwanie oryginalnych środków wyrazu scenicznego, inspirowanie do nowych form pracy artystycznej, edukacyjnej i wychowawczej poprzez prezentowanie spektakli w wykonaniu teatrów dziecięcych i młodzieżowych oraz działania warsztatowe. Formuła Teatralnych Luster obejmuje konkursowy przegląd widowisk teatralnych Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży Teatralne Lustra oraz metodyczne warsztaty instruktorskie.


  

X Jubileusz Teatralne Lustra

Utworzono dnia 17.05.2022, 07:58

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 261

W poprzednim tygodniu: 376

W tym miesiącu: 398

W poprzednim miesiącu: 1332

Wszystkich: 44858

WYSZUKAJ KSIĄŻKĘ