Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni

XIII Turniej Kopernikański

Utworzono dnia 09.03.2020

       25 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Gminnych im. Mikołaj Kopernika w Gawłowie odbył się XIII Turniej Kopernikański pod patronatem Wójta Gminy Bochnia z hasłem przewodnim "Mikołaj Kopernik - wielki człowiek, odkrywca i jego czasy”.

Udział w nim wzięli uczniowie z ośmiu małopolskich szkół noszących imię wielkiego, polskiego  astronoma. Reprezentowali je uczniowie z Brzeska, Czasławia, Dąbrowicy, Dąbrowy Tarnowskiej, Gawłowa, Grabia, Jaworznej  i  Mikołajowic.

Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika oraz budowy całego Układu Słonecznego. Rozwiązywali  test indywidualny oraz wykonali szereg zadań zespołowych. Wykazać musieli  się też zdolnościami manualnymi, kreatywnością artystyczną i sprawnością fizyczną, bowiem z przygotowanych materiałów zespoły uczniów miały za zadanie zbudować "Ufoludka" oraz pokonać uczestników w kilku konkurencjach sportowych. W ostatecznym rozrachunku jury w składzie p. Justyna Put, Ewa Zegiel- Kohler i Sławomir Wójcik, oznajmili, że I miejsce zajęła drużyna z SP nr 3 w Brzesku, II miejsce zajęli uczniowie z SP w Dąbrowicy, III miejsce przypadło SP z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznej, na IV miejscu uplasował się zespół uczniów z ZSG w Gawłowie.

W imieniu wójta Gminy Bochnia nagrody wręczył  dyrektor GZOSiP w Łapczycy pan Krzysztof Zięba i dyrektor ZSG w Gawłowie pani Małgorzata Kozłowska. Nagrody dla uczestników, pamiątkowe statuetki, ufundowało Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni, a nagrody książkowe sponsorzy szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim fundatorom.

     Na zakończenie wspólnego spotkania bratnich szkół kopernikańskich wysłuchano prelekcji i obejrzano prezentację na temat naszego wszechświata opracowaną przez panią Justynę Put- pracownika Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w Gawłowie. Zainteresowani prezentacją  uczniowie z innych szkół odwiedzili nasze obserwatorium astronomiczne. Kolejny turniej zaplanowano w przyszłym roku w SP w Dąbrowie Tarnowskiej.

    

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 116

W poprzednim tygodniu: 119

W tym miesiącu: 591

W poprzednim miesiącu: 392

Wszystkich: 24939